METAL ÇATININ AVANTAJLARI

Çürümez, çatlayamaz, bölünemez, kırılamaz, yanamaz veya uçamaz %100 metalden dayanıklılık için tasarlandı
Özel kaplama prosesi kire ve çevresel yaşlanmaya karşı dayanıklıdır
Hafiflik: Asfalt ağırlığının 1/3'ünden az
Çevre dostu - %50'ye kadar geri dönüştürülmüş malzemeden üretilmiştir ve %100 geri dönüştürülebilir
Verimli enerji
Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok stil, renk ve kaplama
Evinizin değerini artırır


METAL ÇATI İLE İLGİLİ SORULAR VE CEVAPLAR

S. Metal bir çatı ne kadar koruma sağlar?
A. YANGIN: metal bir çatı yanmaz veya yanmayı desteklemez
RÜZGAR: Son kasırgalardaki deneyimler, metal çatıların diğer çatı kaplama ürünlerinden daha iyi performans gösterdiğini göstermiştir.
SU: Metal bir çatının su emme oranı düşüktür ve yapıya verilen zararı büyük ölçüde azaltır. Ve metal bir çatıya dolu giremez.

S. Yağmur yağdığında metal bir çatı gürültülü mü?
A. Yaygın inanışın aksine, metal çatılar yağmur yağdığında gürültülü değildir. Aslında, bir araştırmaya göre, metal çatının gürültü seviyeleri asfalt kiremit, ahşap kiremit veya kil kiremit gibi diğer ürünlerle hemen hemen aynıdır.

S. Metal bir çatı takılmadan önce evimin mevcut çatısının kaldırılması gerekiyor mu?
A. Asfalt üzerindeki çoğu uygulamada, metal çatılarımız doğrudan eski çatı üzerine uygulanabilir, bu da para tasarrufu sağlar ve büyük bir karmaşayı ortadan kaldırır. Ayrıca, bertaraf edilecek eski bir çatı olmadığı için çöplük alanından tasarruf edilir ve çevremizin korunmasına yardımcı olur.

S. Çatının topraklanması gerekiyor mu?
A. Herhangi bir dış metal kaplamanın veya çatı kaplamasının topraklanması, herhangi bir büyük bina yönetmeliği organizasyonu tarafından gerekli görülmemektedir. Bazen, belirli belediyeler veya yerel bina yönetmelikleri bunu gerektirebilir. Ayrıntılı topraklama talimatları mevcuttur. Yıldırım ve metal çatılar hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

S. Metal bir çatı için neden biraz daha fazla harcamalıyım?
A. Sıradan çatı kaplama malzemeleri metalden daha kısa ömürlüdür ve düzenli olarak değiştirilmeleri gerekir. Sürekli artan malzeme ve işçilik maliyetleri ile bu, evinizin ömrü boyunca önemli bir masraf anlamına gelebilir. Metal bir çatının neredeyse hiç değiştirilmesi gerekmez, bu da evinize değer katarken paradan tasarruf etmenizi sağlar.

S. Metal bir çatı enerji faturalarından nasıl tasarruf edebilir?
A. Metal, güneş ışınlarının çoğunu yansıtır, bu nedenle ahşap, asfalt kiremit, kiremit veya çimento kadar ısı tutmaz. Bu, metal bir çatının çatı katınızın daha uzun süre daha serin kalmasına yardımcı olabileceği ve enerji faturalarınızda önemli bir azalmaya yol açabileceği anlamına gelir.

S. Metal çatımda yürüyebilir miyim?
A. Evet, ancak metal bir çatı neredeyse hiç bakım gerektirmediğinden, bunu yapmak için hiçbir neden olmamalıdır. Herhangi bir çatı gibi, dikkatli olunmalıdır. Çatıda yürümekle ilgili özel detayları kurulum şirketinizle görüşebilirsiniz.

S. Diğer çatı kaplama türlerine kıyasla bu metal Zona ağırlığı ne kadardır?
A. Bu metal zona asfaltın üçte birinden, betonun yirmide birinden daha azdır ve mevcut çatı malzemelerinin ağırlığına %10'dan az bir katkı sağlar.

S. Metal bir çatı ne kadar dayanır?
A. Metal bir çatı, geleneksel çatı kaplama ürünleri gibi kurumaz, bölünmez, kıvrılmaz, soyulmaz veya pul pul dökülmez. Metal çatı kaplama yüzyıllardır başarıyla kullanılmaktadır ve sonsuza kadar sürer.

S. Metal çatımdaki boya ne kadar iyi?
A. Metal çatılarımız, olağanüstü hava koşullarına dayanıklı iki kat, yüksek performanslı Floropolimer ile boyanmıştır. Dayanıklılığı ve renk tutma özellikleri, formülasyonunun yüksek moleküler ağırlığının sonucudur. Uygulanması sırasında, boyadaki moleküller, ultraviyole ışınlarının neden olduğu bozulmaya direnen ve günümüzde mevcut olan en dayanıklı, uzun ömürlü cilayı sağlayan dayanıklı, uzun ömürlü bir yüzey oluşturmak için kimyasal olarak bağlanır.

Projeler sayfamızdan yaptığımız çatı sistemlerini incelemek için tıklayınız..